Mikrotik RB1100Dx4

Stokta yok
RB1100Dx4
-47%

1,599.00 TL

Liste fiyatı: 2,999.00 TL
Marka: Mikrotik

ÜCRETSİZ KARGO

Mikrotik Networks 

Mikrotik RB1100Dx4 Router, Firewall, Hotspot, Switch olarak kullanılabilir.

Loglama yapılabilir.

 Bant genişliği kontrolü yapabilirsiniz.

DNS Server olarak kullanabilirsiniz.

Mikrotik RB1100Dx4 VPN Server yada VPN Client olarak kullanabilirsiniz


Mikrotik RB1100Dx4

 

1. Firewall Nedir?

Firewall bilgisayarınızı, tabletinizi veya akıllı telefonunuzu yani internete bağlanan her cihazı internette yer alan veri tabanlı zararlı yazılım tehlikelerine karşı koruması için üretilen güvenlik duvarı yazılımlarıdır.

Firewall cihazları ise bu yazılımların uygun donanımlarla birleştirilerek üretilmesinden meydana gelmiş olan fiziksel ürünlerdir.

Temel amacı ağınızdaki gelen trafik ile giden trafiği kontrol etmek ve önceden belirlenmiş iletim kuralları çerçevesinde trafiği ilgili yere yönlendirmektir.

2. Loglama Nedir?

Loglama, bir sistemin ve sistemdeki kullanıcıların hareketlerini kaydeden bir yapıdır. Sistem üzerinde yapılan her işlem zaman damgalı olacak şekilde Loglama yapılabilir. Loglama işlemi ise bu kayıtlar ile dijital hareketlerin tutulma işlemine denir. Log kayıtları tüm elektronik cihazlar için önemli ve siber güvenlik olaylarının aydınlatılması için de zorunlu hale getirilmiştir.

Günlük log tutma işlemini zaman damgalı olacak şekilde ve 5651 sayılı kanuna ve Tübitak Zaman Damgası prensiplerine uygun olarak Mikrotik Serisi cihazları tarafından yapılabilir.

3. Hotspot Nedir?

Hotspot kamusal alanda kablosuz yerel ağdan internete erişim olanağı sağlayan bölgedir. WiFi teknolojisini kullanır. İnterneti olan kullanıcının genellikle şifre ile bağlantı kurdurduğu bu sistem  kafelere, alışveriş merkezlerine, tren istasyonlarına, restoranlara, süpermarketlere, kampüslere, hastanelere ve bunun gibi birçok kamusal alana uygulanabilir.

4. Ethernet Switch Nedir?

Ethernet switch üzerinde birçok porta sahip olan bir network anahtarlama cihazıdır. Bu portlara bağlı olan cihazların ağ paylaşımını ve güvenlik erişimlerini yönetmeye yarar. Bir çeşit port çoklayıcı olarak da düşünülebilir. Hangi porta ne kadar veri erişimine sahip olacağını belirlemek mümkündür.

5. Router Nedir?

Mikrotik RB1100Dx4, diğer bir adıyla Yönlendirici, birden çok ağ arasındaki bağlantıyı sağlayan ağ donanımına denir. Yani, ağa bağlanan bilgisayarların yönlendirilmesini sağlar. Gelen ağ paketini inceleyerek başka bir ağa aktarır. Routerların internet bağlantısı için fonksiyonları ve işlem kapasiteleri daha geniştir. Gelen veriyi bir ağa yönlendirmekle kalmayıp, veri paketlerini inceleme, görüntüleme ve çevirme gibi işlevleri de yerine getirir. Gelen paketlerin, hangi adrese nasıl ulaşacağını da belirleyen Router, internet bağlantısı sağlamaz. Ayrıca Router'lar kablosuz ağ sinyalleri de yaymaktadır.

6. 5651 Loglama Yasası Nedir?

Bünyesinde çoklu personeli ya da misafirleri olan ve personellerine ya da misafirlerine işletmesinin İnternet'ini paylaştıran tüm işletmeler ve kurumların (Okul, yurt, fabrika, hastane, üniversite Vs.)  İnternet üzerinde yapılabilecek suçların önlenmesine yönelik veya yapılan suçların tespiti için İnternet üzerinde yapılan işlemlerin kayıtlarını kişi bilgileriyle beraber tutulmasını zorunlu kılan kanun maddesidir.

10. Mikrotik RB1100Dx4 Ürünüyle Neler Yapılabilir?

Mikrotik RB1100Dx4 Router, Firewall, Hotspot, Switch olarak kullanılabilir.

Loglama yapılabilir.

 Bant genişliği kontrolü yapabilirsiniz.

DNS Server olarak kullanabilirsiniz.

Mikrotik RB1100Dx4 VPN Server yada VPN Client olarak kullanabilirsiniz.

11. Mikrotik RB1100Dx4 Switch Kullanırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Mikrotik RB1100Dx4 İki ve daha fazla bilgisayarın birbiriyle iletişim kurmasına ve bağlantılı olarak aynı dosya üstünde işlem yapabilmesini sağlar.

Tüm bilgisayarlarınızda kullandığı toplam güç, switch’in güç sınırını aştığında switch doğal olarak bilgisayar ve diğer network ürünlerinize yeterli güç sağlamaz.

 Port sayısı, büyük ölçüde network ürünlerinize toplam güç tüketiminin yanı sıra gerçek ihtiyacınıza bağlıdır.

Bağlı diğer aygıtlara ek olarak Mikrotik Switch’e yeni cihazlar eklemeniz, ağ bağlantısını yavaşlatmaz.

İşletmeleriniz için Akıllı switchler tercih edebilirsiniz. Hem yönetimi daha basit hem de vpn, alt ağ kurup düzenleyip dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz.

12. Access Point ve Router Arasındaki Fark Nedir?

Access point mevcut sinyali güçlendirme, kablolu bağlantıya kablosuza çevirme, tekrarlama işlemlerini sağlarken router cihazı interneti belli iplerle bilgisayarlara yönlendirir. Router bir network donanımıdır.  Router cihazının işlevini bir internet bağlantısını kendi ağınızı oluşturarak ağa bağlanacak bilgisayarlara paylaştırma işlemi olarak görebiliriz.

13. Modemle Router Arasındaki Fark Nedir?

Modem kablosuz bağlantı sunar. Router kablolu bağlantıdır.

Durum:
Sıfır
Marka:
Mikrotik
Kredi Kartı
1,599.00 TL

Taksit seçenekleri
Taksit sayısı
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
Tek Çekim
1,599.00 TL
1,599.00 TL
2 Taksit
799.50 TL
1,599.00 TL
3 Taksit
533.00 TL
1,599.00 TL
4 Taksit
407.75 TL
1,630.98 TL
5 Taksit
326.84 TL
1,634.18 TL
6 Taksit
272.90 TL
1,637.38 TL

Bilmenizde Fayda Var

Seçimlerimiz