Beslenme & Mama Sandalyesi

Bebeğinizin beslenmesine katkı sağlamak için belli bir dönemden sonra bebek maması kullanmanız gerekecektir. Bebeğiniz büyümeye başladığı zaman anne sütü yetersiz gelmeye başlar ve bebeğin ek gıdalara ihtiyacı artar. Bebek mamaları, bazı işlemlerden geçirilerek anne sütüne benzetilmeye çalışılmıştır. Daha kolay sindirilirler ve kalsiyum-demir gibi minerallerin daha iyi emilmesini sağlalar. Bebek maması çeşitleri arasında, prematüre bebekler için ve yeni doğmuş bebekler için özel olarak üretilmiş olanları bulunmakta. Anne sütü alma imkanı olmayan bebeklerin beslenmesi için bu mamalar tercih edilmektedir. 6. aydan sonra anne sütüne ek olarak devam sütlerinden ve bebek mamalarından destek alınabilmektedir. 1 yaşından büyük çocukların değişen besinsel ihtiyaçlarını karşılamak için birçok annenin tercih ettiği Bebelac devam sütünü siz de tercih edebilirsiniz. Üstelik tadı oldukça lezzetlidir ve çocuklar da severek tüketir. Devam sütü olarak kullanabileceğiz gibi, kahvaltı karışımlarında ve muhallebi yapımında da kullanabilirsiniz.

Minik yavrunuzun karnını doyururken kaşıkların damaklarına zarar vermesini engellemek için özel olarak geliştirilen mama kaşıklarından kullanmanız tavsiye edilir. Henüz çok hassas olan bebeğinizin damakları en ufak bir darbede acıyabilir. Mama kaşıkları, bebeklerin damaklarına uyumlu olan maddelerden üretilmektedir. Sağlıklı bir beslenmeye katkıda bulunurken, eğlenceli yapısı ile bebeklerin de ilgisini çeker. Mama kaşıklarının uzun sapları, yetişkin eli için ve derin kavanozlar için idealdir. Bulaşık makinesinde kolayca yıkanabilir oldukları için son derece kolay kullanım imkanı sunar. Bebeğinize mama yedirmek için Nuby, Nuk, Chicco, Bebedor gibi markalar tarafından üretilen mama tabağı çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Chicco mama tabağı, bebek bakımını önemseyen birçok anne tarafından en çok tercih edilen ürünler arasındadır.

Bebeğinize mama yedirirken rahat etmek ve etrafın kirlenmesini önlemek için mama sandalyesi çeşitlerinden yardım alabilirsiniz. Mama sandalyeleri, bebeklerin rahatı ve güvenliği düşünülerek tasarlanmıştır. Annelerin ve bebeklerin rahatı için tasarlanan mama sandalyelerinin bacakları uzundur ve önünde mama tablası bulunmaktadır. Sunny Baby, Chicco, Kraft, Baby 2 Go gibi çeşitli markalar tarafından üretilmiş mama sandalyesi modelleri bulunmaktadır. Pilsan mama sandalyesinin çıkarılabilir geniş tepsisi son derece rahat bir kullanım imkanı sunmakta. Kraft mama sandalyesinin, 3 farklı pozisyona ayarlanabilen sırt dayanağı vardır. Ayarlanabilir yükseklik ayarı ile bebeğinizi istediğiniz yükseklikte tutabilirsiniz. 360 derece dönebilen tekerlekleri sayesinde mama sandalyesini evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Tekerlekleri kitlenebilir yapıda olduğu için son derece güvenlidir.