Erkek Bakım Ürünleri

Tıpkı kadınlara özel üretilen bakım ürünleri gibi, erkeklerin de cilt yapısına ve ihtiyacına uygun bakım ürünleri geliştirilmiştir. Erkek bakım ürünleri arasında tıraş sonrası losyonu, tıraş bıçağı, nemlendirici, yüz yıkama jeli ve tıraş köpüğü gibi ürünler bulunur. Kadınlarda olduğu gibi erkeklerin de ciltlerinde akne ve sivilce problemi olabilir. Bu problemler için kadınlara özel üretilen ürünleri kullanmak yerine, erkeklere özel üretilen ürünleri tercih edebilirler. Erkek cilt yapısı ile kadın cilt yapısı çok farklıdır. Erkeklerin ciltleri daha kalındır ve daha geç yaşlanır. Fakat düzenli olarak nemlendirilmeyen ciltlerin kırışıklıkları kalın ve derin çizgi halinde olur. Bu sebeple erkekler de cilt bakımını ihmal etmemeli, düzenli olarak cildini nemlendirmelidir. Erkeklere özel Clinique markası tarafından üretilen nemlendirici, parlamayı önler ve cildi nemlendirirken mat bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Akneli ve problemli cilde sahip olan erkekler Nivea Men tarafından üretilen temizleme jeli ile cildini sabah ve akşam temizleyebilir. Cilt bakımın en önemli adımı temizleme ve nemlendirmedir. Problemli ciltlerde temizleme işlemi daha da önemli bir durumdur. Nivea Men temizleme jeli, erkeksi kokuya sahiptir ve cilt üzerinde bulunan yağı ve kiri temizler. Aknelerin ve sivilcelerin görünümü azaltırken, yeniden oluşumunu engeller.

Erkekler için önemli olan bir diğer konu ise tıraştır. Bazı erkekler kirli sakal kullanmayı tercih ederken, bazıları ise her sabah düzenli olarak tıraş olur. Tıraş işlemini gerçekleştirebilmek için üretilmiş tıraş makineleri bulunur. Tıraş makineleri kolay ve pratik kullanım imkanı sunarken, cildin kurumasına da sebebiyet verebilir. Tıraş makinesi ile tıraş olduktan sonra, tıraş sonrası ürünleri kullanarak cildinizi yatıştırmanız gerekecek. Islak tıraş işlemi için tıraş köpüğü ve tıraş bıçağındanyararlanabilirsiniz. En çok tercih edilen tıraş köpüğü ve tıraş markası Gillette'dir. Günlük hayatta sakal kullanmayı tercih eden erkekler de, sakal kesme makinesindenyararlanarak sakallarını şekillendirebilirler. Bu makineler sayesinde profesyonellerin elinden çıkmış gibi görünebilirsiniz. Sakal kesme makineleri tek başına satılabildiği gibi set olarak da satılabilir. Erkek bakım kiti olarak adlandırılan bu setin içinde saç ve sakal kesme makinelerinden, kulak ve burundaki kılları temizlemeyi sağlayan makinelere kadar her şey bulunur. Toplumda bakımlı görünmek ve dikkat çekmek istiyorsanız, erkekler için özel üretilen, erkek bakım ürünlerinden yararlanabilirsiniz.