Avcılık & Balıkçılık

Tarihsel gelişim süreci ele alındığında temel beslenme ihtiyacını gidermek için yapılan avcılık ve balıkçılık; günümüzde beslenmenin yanı sıra hobi amaçlı veya spor faaliyeti olarak da yapılmaktadır. Eski çağlarda insanların hayatta kalmak için yaptıkları bir faaliyet olan avcılık, günümüzde kişisel bir merak halini almıştır. Avcılığın bir çeşidi olan balıkçılık; göl, akarsu veya denizde yaşayan deniz hayvanlarının çeşitli yöntemlerle avlanılmasıdır. Balıkçılık, balıkların avlanmasının yanında karides, ıstakoz, istiridye, midye, ahtapot veya balina gibi deniz canlılarının da avlanmasını içermektedir. Avcılık, hayvan türlerinin izin verilen dönemlerde ve gözetim altında yapılmasına izin verilen bir uygulamadır. Avcılıkla uğraşanlara avcı, balıkçılıkla uğraşanlara ise balıkçı denilmektedir. Kara ve su avcılığı gibi çeşitlere ayrılan avcılık, günümüzde bir spor çeşidi olarak da görülmektedir.

Avcılık & balıkçılık çeşitli özel kıyafet ve ekipmanlarla gerçekleştirilen hobi ve spor faaliyetleridir. Avcılar ve balıkçılar, gerekli teknik donanım ve araç gereçleri ile zorlu doğa koşullarında kendilerini koruyabilmektedir. Balıkçılar, günümüzde çeşitli teknolojik av gereçlerini sıklıkla kullanmaktadırlar. Garmin balık bulucu cihaz ile balıkçılar avlamak istedikleri balıkları kolaylıkla tespit edebilmektedirler. Balıkçıların olmazsa olmazı olta makineleri birçok marka tarafından üretilmektedir. Daiwa Caldia olta makinesini en çok tavsiye edilen teleskopik kamış markalarından olan Dam fighter pro teleskobik kamış ile kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Zorlu doğa koşullarında ava çıkarken yanınızdan ayıramayacağınız içinde sefer taşı, çatal ve kaşığı bulunan 2 litre kapasiteli termos oldukça işlevsel bir üründür. Ava giderken veya balığa çıkarken ihtiyacınız olabilecek tüm malzemelerinizi taşımak için kullanabileceğiniz US Tactical Molle Assault Backpack sırt çantası, sahip olduğu kamuflaj ve su geçirmez kumaş fonksiyonu ile zorlu doğa koşullarında en büyük yardımcınız olacaktır. Balık avlarken kullanabileceğiniz Carpzoom balık yemleri ile büyük balıkları avlamak eskisinden daha kolay. Ördek avlamak için kullanabileceğiniz Buck Gardner ördek düdüğü ile avlarınızın yerini kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Yağmurlu havalarda avlanmanızı kolaylaştıracak Bison marka yağmurluk ile yağmurdan kolaylıkla korunabilirsiniz.