Kargo ve Teslimat

Satın aldığım ürün ne zaman gönderilecek?

Ürünlerin kargolanma süresi ürün sayfalarındaki "Kargo Bilgileri" bölümünde belirtilir. Satıcı ürün sayfasında belirtilen süre içerisinde ürünü kargolayacaktır. Mobilya ve beyaz eşya ürünlerinde bu süre en fazla 7 iş günüdür.

Satıcı ürün sayfasında yazan süre içerisinde ürünü kagolamazsa Aldimsattim.com tarafından satıcıya hatırlatma mesajı gönderilir ve son 24 saatlik süreç başlar. Son 24 saat süre içinde de satıcı ürünü kargolamazsa Hesabım sayfanızda "Siparişi İptal Et" butonu çıkar. Bu buton ile işlemi iptal ettiğinizde ürün bedeli kartınıza iade edilir.

Kargo bana ulaşmadı, kargoyla ilgili sorun yaşıyorum.

Satıcı ürünü size kargoladığında ürüne onay vermeniz için 3 iş günü + 24 saat süreniz vardır. 3 iş günü içinde ürün size ulaşmazsa Hesabım sayfanızdaki "Sorun Bildir" butonu üzerinden onay sürenizi belirli bir süre daha uzatabilirsiniz.

Ürünün takibini nereden/nasıl yaparım?

Eğer Aldimsattim.com'a üyeyseniz satın aldığınız ürünün takibini Hesabım sayfanızda "Siparişlerim" sekmesinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sitemize üye değilseniz ürün alırken kullandığınız e-posta adresine alışveriş detaylarınızın yer aldığı "Ödemeniz alındı" başlıklı bir bilgi mesajı gönderilmiştir. Bu mesajda yer alan "Üyelik Kaydımı Tamamla" butonu ile Aldimsattim.com'a üye olunuz. Böylece satın aldığınız ürüne yeni oluşturacağınız üyelikten ulaşabilir ve siparişinizi takip edebilirsiniz.

Kargo hasarlı bir şekilde ulaştı, ne yapmalıyım?

1-Tutanak tutturun ve aynı kargo ile gönderici adresine ürünü iade edin:

Kargo görevlisiyle birlikte kargonuzun hasarlı olduğuna dair tutanak tutturmanız, kargonuzun size hasarlı ulaştığını belgelemenizi sağlayacaktır.

2-İade sürecini başlatın:

a. Aldimsattim.com'a üyeyseniz sisteme giriş yaptıktan sonra Hesabım sayfanızdaki "Satın Aldıklarım" sekmesinden hasarlı ürünü bulup, ürün satırında yer alan "Sorun Bildir" butonunu tıklayın. Sonraki adımda yönlendirmeleri takip ederek iade sürecini başlatın.

b.Aldimsattim.com'a üye değilseniz ürünü satın aldığınız zaman size yollanan e-postadaki bilgileri takip ederek üyelik kaydınızı tamamlayın ve yukarıdaki adımları takip ederek onay süresini uzatın. Eğer e-posta adresinize ulaşamıyorsanız lütfen Müşteri Hizmetleri'ne ulaşın.

3-Satıcıya Mesaj Gönderin: Satıcıya mesaj göndererek kendisine durum hakkında bilgi verin.

Satıcı mesajıma cevap vermiyor.

Mesaj gönderdiğiniz sırada satıcı interneti kullanmıyor olabilir. Özellikle yoğun satış yapan satıcılar çok sayıda üyeden mesaj almaktadır. Bu nedenle satıcıların size cevap vermesi gecikebilir.

Satıcı ürünü kargolamayacağını söyledi, ne yapmalıyım?

Satıcıdan işlemi iptal etmesini isteyiniz. Satıcı Hesabım sayfasından işlemi iptal ederek ürün bedelinin kartınıza iade edilmesini sağlayacaktır. İşlem iptal edildikten sonra size tek taraflı puan ve yorum hakkı verilecektir.

Satışı nasıl iptal edebilirim?

Kargolanmayan ürünleri satıcılar iptal edebilmektedir. Satıcıya mesaj göndererek iptal talebinizi iletiniz. Satıcı, mesajınızı aldığında işlemi iptal edecek ve ürün bedeli kartınıza iade edilecektir. Ürün bedeli iade edildiğinde size bilgi mesajı gönderilecektir.

Teslimat adresimi nasıl değiştirebilirim?

Satıcıya mesaj göndererek ürünün gönderilmesini istediğiniz adresi iletebilirsiniz. Ürün kargolanmışsa satıcıdan kargoyu yeni adresinize yönlendirmesini isteyebilirsiniz.

Birden fazla ürünün aynı kargo ile gönderilmesi mümkün mü?

Satın aldığınız ürünler Aldimsattim.com tarafından değil sitede satıcı olarak satış yapan kullanıcılar tarafından kargolanmaktadır. Farklı satıcılardan alacağınız ürünler tek bir kargoyla gönderilememektedir. Ancak aynı satıcıdan alacağınız birden fazla ürün için satıcıyla irtibata geçebilir ve tek bir kargoyla gönderim yapılmasını isteyebilirsiniz.