Bireysel & Takım Sporları

Spor dalları, bireysel spor türleri ve takım sporları olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Hem bireysel hem de takım halinde yapılan spor dalları da bulunmaktadır. Bireysel sporların başında tenis, eskrim, atıcılık, bilardo, satranç, güreş, kayak, yüzme, bisiklet yarışı, boks, golf gibi spor türleri gelirken; takım sporlarının başında ise futbol, basketbol, voleybol, hentbol, buz hokeyi, beyzbol gibi spor dalları gelmektedir. Popüleritesi en yüksek takım sporlarının başında futbol gelmektedir. Takım sporlarını birbirinden ayıran belirgin farklılıklar, oyunların kurallarını ve sporcu malzemelerinin türünü belirler. Örneğin, futbol takım sporunda futbolcular topu ayakları ile kontrol ettikleri için özellikleri dizlerini ve ayak bileklerini koruyacak sporcu aksesuarlarını tercih ederler.

Her spor dalı için özel olarak üretilen spor kıyafetleri, spor ayakkabıları ve diğer sporcu ürünleri bulunmaktadır. Sporcuların performansını artırmak üzere üretilmiş çeşitli destekleyici spor ürünleri ise isteğe bağlı olarak tercih edilmektedir. Bireysel & takım sporları için üretilen spor kıyafetleri ve spor ürünleri birçok marka tarafından üretilmektedir. Takım sporu ürünlerinin fiyatları ürünlerin kalitesini ve işlevine göre değişiklik göstermektedir. Bireysel takım sporu ürünleri birçok ürün çeşidinden oluşmaktadır. Tenis raketi, tenis topu, eşofman takımı, kum torbası, boks eldiveni, masa tenisi raketi gibi ürünler bireysel takım sporu ürünlerinden bazılarını oluşturmaktadır. Basketbol topu, basketbol forması, basketbol şortu, basketbol ayakkabısı, futbol topu, futbolcu forması, krampon takım sporu ürünlerinden bazılarıdır.

Mikasa marka futbol topları, uzun ömürlülüğü ve kolay kontrol edilebilir yapısı ile hem profesyonel hem de amatör futbolcular tarafından tercih edilmektedir. Basketbol tutkunlarının en çok sevdiği markalardan olan Spalding firmasının ürettiği Spalding basket topları parke yüzeylerde ve beton yüzeylerde oyun kolaylığı sağlar. Genç sporcuların çok sevdiği bir başka spor dalı olan boks sporunda kullanabileceğiniz Adidas marka boks eldivenlerinin sahip olduğu Climacool teknolojisi ile elleriniz terlemeden spor yapabilirsiniz. Avessa marka kaykaylar, kaykay yapmayı seven sporcuların en çok tavsiye ettiği kaykay markaları arasındadır. Profesyonel masa tenisçileri için özel olarak üretilen Donic Waldner line masa tenisi raketi, sahip olduğu birçok fonksiyon ile profesyonellerin vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Donic Waldner masa tenisi raketini diğer raketlerden ayıran özelliği; ağırlık denge ayarını yapmaya yarayan 3 ayrı gözlü plastik aparatı ve ağırlık demiridir.