Oyun ve Konsol

Teknolojinin gelişmesiile birlikte, her geçen gün daha da çok gerçekçilik hissiyatı yaşatan, oyunlaroyun konsolları evde eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için her zaman ilktercihler arasında yer alır. Özellikle son zamanlarda, oyun konsolu üreticifirmaları arasındaki rekabet, gelişen teknoloji ile birlikte oldukça artmıştır.

Oyunlar ve Oyun Konsolları

Oyun konsolları ile oynanan oyunlar arasında, Fifa 2016, Pes2016, Football Manager, NBA 2K gibi spor oyunları yanı sıra, Grand Theft Auto,Thief, Hardline gibi pek çok aksiyon oyunu da bulunur. Oyunlardaki kullanılangrafikler ve konsollardaki yüksek çözünürlük sayesinde, yüksek performans ilekendinizi gerçek hayatta oynuyor gibi hissedecek ve oyunların heyecanınakapılacaksınız. Bu tarz oyunlar, multiplayer olarak da oynanabildiğindendolayı, arkadaş ortamlarında tatlı bir rekabet içerisinde keyifli zamangeçirmenizi sağlar.

Oyun konsolları arasında, başta Playstation, Xbox ve Nintendogibi markalar olmak üzere en çok tercih edilen konsollar yer alır. PlaystationSony markasına ait bir üründür ve en çok rağbet gören modelleri '' PS3 '' ve ''PS4 '' modelleridir. Xbox ise '' One '' ve '' 360 '' modelleri ile oldukçapopülerdir ve Microsoft'a ait bir markadır. Microsoft Xbox konsolları ilebilgisayarlarda olduğu kadar, oyun konsollarında da iddialı bir konumdadır.Nintendo markasında '' PS Vita '' ve '' DS '' modelleri, öne çıkar.

Artık daha çokkablosuz olarak üretilen, oyun kolu, oyun direksiyonu, harekete duyarlı tüfekve diğer aksesuarlar ile birlikte oyun oynamak her zamankinden daha keyiflidir.Daha konforlu ve hassasiyet seviyeleri yükseltilen oyun kolları mükemmel birşekilde üretilir.

Oyun konsolları ileoyun oynamanın yanı sıra, yüksek çözünürlükteki filmleri izleyebilir, yüksekkalitede müzik dinleyebilir ve hatta internete bile bağlanabilirsiniz. Pilates,fitness gibi egzersizleri de oyun konsolunuz ile birliktegerçekleştirebilirsiniz.

Oyunlar ve Oyun Konsolları Fiyatları

Her marka ve modeloyun konsolları için farklı oyun CD'lerine sahip olmak gerekir Çünkü bu CD'lerfarklı modeller için uyumlu değildir. Örneğin PS3 modeli için üretilen bir CD,PS4 modelinde çalışmayacaktır. Oyun fiyatları, marka ve model, üretim yılı,popülerlik gibi etmenlere bağlı olarak değişiklik gösterir.

Oyun konsollarında çoktutulan oyunların, bir sonraki serisi çıktığı zaman fiyatlar düşer. Ancak her çıkanyeni seri oyunla birlikte, oyunlardan alınan zevk ve oyundaki gerçekçilikartar. Bu sebepten dolayı oyun tutkunları, yeni oyunlara bir an evvel sahipolmak isterler.

Konsol oyunlarındadikkat edilmesi gereken önemli hususlardan birisi de, oyunun uygun olduğu yaşkitlesidir. Bazı oyunlar kan ve şiddet sahneleri içerebildiğinden dolayı, çocukgelişiminin olumsuz etkilenmemesi adına, 18 yaşından küçük çocuklar tarafındanoynanmamalıdır.

Oyun konsollarındaki fiyat ise, model bazlı değişkenlik göstermekle birlikte,aynı modelde bile olsa, içinde bulunan hafıza kapasitesi, üretim seri numarası,birlikte verilen oyun kolu sayısı ve yanında ücretsiz oyun verilipverilmediğine göre farklılık arz eder.

En son üretilenseriler, geçmişte üretilen serilere göre daha fazla yenilik içerir ve birönceki serilere göre daha sorunsuz ve yüksek performanslı bir halde çalışır.

En düşük fiyattakioyun konsolları atari tarzında olan modellerdir. Artan teknoloji ile birlikteyeni model cihazlarda, yüksek performans sağlayacak ürünler ve parçalarkullanıldığından dolayı, konsolların fiyatı buna göre artar. Konsollarda dayeni bir model çıkmasıyla birlikte, bir önceki modelin fiyatı düşer. Oyunkolları ve direksiyon, tüfek gibi aksesuarların hassasiyet ve kalitesine görede fiyatlar değişebilir.

Devamını Gizle