Güneş & Bronzluk Ürünleri

Güneş koruyucu ürünler sayesinde, güneşlenirken cildinizi zararlı ışınlardan koruyabilir; yaşlanmasını ve kurumasını engelleyebilirsiniz. La Roche Posay, Heliocare, Vichy, Garnier, Nivea, Solant gibi birçok marka tarafından güneş kremi çeşitleri üretilmiştir. Güneş kremleri, çeşitli SPF korumasına göre üretilmektedir. Cildi çok beyaz olan kişilerin en az SPF30 koruma faktörüne sahip güneş kremi kullanması gerekir. Güneş ışınları, beyaz olan cildi daha hızlı yakacağı için, birkaç saatlik güneşlenme sonrasında beyaz ciltler kızarabilir ve bu da acıya neden olabilir. Beyaz tenli kişilerin ilk güneşe çıkma anında SPF50 koruma faktörüne sahip güneş kremi kullanması önerilir. Ten rengi biraz daha koyu olan kişiler, güneşten korunmak için daha düşük faktöre sahip güneş koruyucusu kullanabilir. Bronz teni seven kişiler bir an önce bronzlaşmak için bronzlaştırıcı yağ çeşitlerinden yararlanabilir. En çok tercih edilen bronzlaştırıcı yağ çeşitleri arasında: kakao yağı ve havuç yağı bulunur. Bronzlaştırıcı yağlar güneş koruması içermez, bu nedenle güneş koruyucusu ile birlikte kullanılması gerekir. Yüksek koruma faktörüne sahip güneş kremleri bronzlaşma hızını yavaşlatacağı için birkaç günlük güneşlenme sonrasında düşük SPF korumasına sahip kremlerin kullanılması önerilir.

Cildi çok hassas olan kişiler, cildini etkili bir şekilde güneşten korumak için güneş losyonlarından yararlanabilir. Güneş losyonları, kremlere göre daha kolay ve pratik bir şekilde cilde uygulanır. Özellikle hamile kadınların güneşe çıkması ciddi rahatsızlıklara neden olabilir. Bunun önüne geçilebilmesi için hamile güneş koruyucu losyonçeşitlerinden faydalanılabilir. Hamilelerin hassas ciltlerini korumak için özel olarak formüle edilmiştir ve güneş lekelerinin oluşmasını engellemeye yardımcı olur. Bebek cildi çok hassas yapıda olduğu için güneşin zararlı ışınlarından oldukça fazla etkilenir. Bebeklerin hassas cildini güneşin zararlı etkilerine karşı korumak için bebek güneş koruyucularından yararlanılabilir. Bebekler güneşe çıkarılacaksa, çıkmadan yarım saat önce güneş koruyucusu uygulanmalı ve gerekli görüldüğünde takdirde tekrarlanmalıdır.

Güneşlenirken cildinize ne kadar özen gösteriyorsanız, aynı özeni güneş sonrasında da göstermeniz gerekir. Güneşin ve suyun etkisiyle cilt nemini kaybeder ve kurur. Bunun önüne geçmek için güneş sonrası kremlerden yararlanabilirsiniz. Birçok marka tarafından güneş sonrası krem çeşitleri üretilmiştir. Güneşe çıkmadan cildinde bronzluk sağlamak isteyen kişiler; güneşsiz bronzlaştırıcılardan yararlanabilir. Güneşsiz bronzlaştırıcı çeşitleri, güneşe çıkmadan cildin bronz bir görünüme kavuşmasını sağlar. Siz de güneşin zararlı ışınlarına ve solaryumun yapay ışınlarına maruz kalmak istemiyorsanız, güneşsiz bronzlaştırıcı çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Güneşlenmeyi sevmiyorsanız veya tatile çıkma fırsatı yakalayamadıysanız güneşsiz bronzlaştırıcılar sizin kurtarıcınız olacak.