Kış Sporları

Kış sporları, çoğunlukla kış mevsiminde gerçekleştirilen spor etkinlikleridir. Bazı kış sporları buzlu zemine sahip kapalı alanlarda her mevsim oynanabilir. Birçok ülkede gerçekleştirilen kış sporları; buz pateni, kayak, snowboard, kar motosikleti, körling, buz hokeyi gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Kış sporlarının özellikleri arasında, karda veya buzlu pistlerde oynanmaları yer almaktadır. Kış sporu oyunları ya da kış olimpiyatları adında birçok organizasyon bu spor dalı ile ilgilenen sporculara yönelik gerçekleştirilen etkinlikler arasındadır. Kış sporu turizmi ve kış sporu müsabakaları ülkeler için oldukça önemli bir yere sahiptir.

Spor dalları arasında en çok kaza ve yaralanmanın görüldüğü spor türü kış sporlarıdır. Sporcuların kullandığı araçlar ve giydikleri kıyafetler oluşabilecek kazalara karşı büyük önem taşımaktadır. Kış sporları malzemeleri, kış sporlarının türüne göre farklılık gösterir. Kış sporunun gelişmesi ve sporcularının sağlıklarını koruyabilmesi için gerekli olan profesyonel kış sporu ürünleri birçok marka tarafından üretilmektedir. Sporcuların tavsiye ettiği ve çoğunlukla amatör kullanım için üretilen Alpen Gaudi frenli kızak ile kış mevsiminin tadını karda kayarak çıkarabilirsiniz. Üşümeyi unutturacak, Thinsulate izolasyon sistemine sahip Eisrausch bayan kayak montu, sahip olduğu %100 su geçirmezlik özelliği ve esnek yapısı ile her türlü kış sporunu keyifle yapmanıza olanak sağlayacaktır. Su geçirmez fermuar, çıkarılabilir kapüşonu ve kar tozluğu ile sizi soğuktan koruyacak Völkl marka spor ceketler, spor yaparken en büyük yardımcınız olacaktır.

Çetin kış sporlarını yaparken en önemli anlarınızı ölümsüzleştirmenize olanak sağlayacak Apex marka Apex Liquid Image HD gözlük kamera ile gerçek görüş açısına sahip fotoğraflar ve videolar çekebilirsiniz. 1080p kalitesinde görüntüleri otomatik beyaz dengeleme sistemi ile kaydedebilen Apex Liquid Image HD gözlük, kış sporları için ihtiyacınız olabilecek tüm teknolojiye sahiptir. Sizi soğuk havada spor yaparken koruyacak Thermoform termal çorap ve kar maskesi, bütün kış sporcularının temel korunma ihtiyaçlarını gidermek üzere tasarlanmıştır. Snowboard tahtanızı kolaylıkla taşıyabilmeniz için üretilmiş Trans Colorful snowboard çantası, sahip olduğu su geçirmez yapısı sayesinde dayanıklılığını uzun süre koruyabilir.