İade Politikası

return-policy.jpg?1520406338410

İade Koşulları

Aldımsattım.com, müşterilerinin memnuniyeti için tüm seçenekleri açıkça sunar. Bizim politikamız öncelikle müşterinin gerçekten istediği ürünü satın alabilmesi ve aldığı üründen memnun kalmasıdır. Ancak, üreticilerle ve distribütörlerle yaptğımız antlaşmalar sebebiyle iade için bazı şartlarımız bulunmaktadır.

Aldığınız ürün(ler), üreten firmadan veya distribütörden garantilidir.

Aldığınız ürünü ambalajını açmadan, tahrip etmeden, bozmadan ve ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) gün içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, ürün faturası ve sipariş numarınız ile birlikte iade ediniz.

Elektronik ortamda iletilen ürünler ise (Yalnızca lisans seçeneklisatın alınan ürünler) lisans bilgisi size iletildikten sonra iadeedilemez. (Bazı ürünlerde bu durum geçerli olmayabilir, bunun içinmüşteri hizmetlerimize ulaşınız.)

Kargoda zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız sırada kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa yetkiliye tutanak tutturup ürünü teslim almayınız. Ürünü teslim aldıktan sonra kargo firması görevini sorunsuz tamamlamış sayıldığını unutmayınız.

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vs. şekildeki ürünlerin iadesi kabul etmemekteyiz.

Müşteri ürünü, teslim aldığı haliyle geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde (iade şartları dahilinde), iade edilen ürün bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 1-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürenin firmamızla ilgisi bulunmamaktadır. (Not: İnternet bankacılığı kullanıyor iseniz iade işlemini kredi kartınızın dönem içi işlemlerini gördüğünüz sayfada eğer onay bekleyen işlemler/provizyon bekleyen işlemler gibi bir seçenek varsa görebilirsiniz.)

AldımSattım, üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vs. durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek sorunlar için üretici firmaya veya distribütöre veya bayilere başvurulmalıdır. AldımSattım, bu iletişimi kurmak konusunda müşterilerine son derece yardım ve destek sağlamaktadır.

Yukarıdaki şartlara uygun iade edilen ürünlerde gönderim ücreti müşteri tarafından ödenecektir.

Kredi kartlarına yapılan iadelerde bankanız geri ödemeyi aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu süreç genelde her bankada olan bir işlemdir. Hesabınız bölümünde ilgili siparişinizde “İptal Edildi” durumu belirtildiğinde sipariş bedeli kredi kartınıza veya havale yaptığınız banka hesabınıza iade edilmiş demektir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır. Bu işlem bankaların prosedürüdür.

Sipariş İptali

Siparişinizdeki ürünlerin tamamı "Siparişiniz Alındı" statüsünde ise siparişinizi çevrimiçi olarak iptal edebilirsiniz.

"Siparişlerim" sayfanızda bulunan "Sipariş İptali" butonunu kullanarak tüm siparişinizi iptal edebilir ya da "Sipariş Detayı" sayfanıza girerek bir ya da daha fazla ürünün iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Siparişiniz iptal koşullarını sağladığı halde işlem yapamıyorsanız 0850 277 66 38 numaralı müşteri hizmetlerimizden Aldimsattim.com'a ulaşarak da yardım alabilirsiniz.

Ürününüz kargoda ise kargo adresinize geldiğinde ürünü teslim almayarak iade edebilirsiniz.

İptal ettiğiniz siparişinizi tekrar aktif etmek istediğinizde ödediğiniz tutar kredi kartınıza ya da hesabınıza online olarak geri ödeneceği için iptal edilen siparişiniz yeniden aktif edilemez. Dilerseniz online olarak yeniden sipariş verebilirsiniz.


Çağrı Merkezimiz hafta içi her gün 08.00 - 18.00 saatleri arasında sizlere hizmet verir.

Çağrı Merkezi : 0850 277 66 38